Salon Pianin i Fortepianów Nord-Piano
80-884 Gdańsk, ul. Igielnicka 5

tel./fax +48 58 341 11 77
tel.kom. +48 602 26 90 01
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Zapraszamy:
poniedziałek - piątek: 12.00-19.00

Od 1 września rozpoczyna się akcja dzięki której zaoszczędzisz nawet 6500 PLN wymieniając swoje cyfrowe cyfrowe, lub akustyczne pianino na nowy instrument z serii Silent lub TransAcoustic.

Szczegóły poznasz w SALONIE NORD PIANO w Gdańsku  lub na stronie pl.yamaha.com/pianopromotions, która będzie dostępna od 1 września.

To doskonała okazja do kupna nowego instrumentu w unikalnej cenie. Instrumentu łączącego tradycję i nowoczesność, z dostępem do wielu użytecznych funkcji.  Jedną z nich jest możliwość cichego ćwiczenia w każdym miejscu i o każdej porze.

 

 

christian louboutin boots imitation Louboutin replica shoes christian louboutin boots knockoff

10.09.2015 r. rozpocznie się już trzecia edycja Festiwalu Kultury Żydowskiej ZBLIŻENIA, organizowana przez Fundację Kultury Zbliżenia. W programie znalazły się m.in. wykłady, projekcje filmów, warsztaty, spektakle, koncerty.
Tym razem ZBLIŻENIA zwrócą się w stronę literatury, przybliżą sylwetki żydowskich twórców i utwory związane z tematyką kultury żydowskiej.

Nie chcieć być symfonią całą, ale dźwięcznym, głośnym tonem —
nie chcieć być wszechświatem całym, ale lśniącym elektronem —
drgać religią ciepłych pulsów, nerwy raniąc, serce drażniąc —
żyć kochaniem, kochać życie — w poprzek — wpław — rzutami ramion.
Z. Ginczanka „Miłość" (fragm.)

Program do pobrania - PDF

Zuzanna Ginczanka - poetka okresu międzywojnia, prywatnie przyjaciółka Tuwima i Gombrowicza, autorka zarówno utworów zmysłowych, łamiących konwenanse, jak i satyrycznych, będących odpowiedzią na faszyzm i antysemityzm, to główna bohaterka tegorocznej edycji. Jej życie i twórczość przybliżymy w kilku odsłonach.
Izolda Kiec - autorka monografii poetki, podczas wykładu poruszy temat ucieczki w życiu i twórczości Ginczanki. Ucieczki od stereotypowo pojmowanej żydowskości i wreszcie ucieczki dosłownej, przed prześladowcami, przed urodą „Gwiazdy Syjonu", przed śmiercią.
Od innej strony poetkę przedstawi teatralizowany koncert stworzony przez Marię Ka i Marka Branda, który wykorzystuje wiersze Zuzanny jako myśli przewodnie stanowiące punkt wyjścia do rozważań nad naturą jej życiorysu.
Ginczanka będzie także jedną z trzech bohaterek, obok Maschy Kaléko i Lili Grün, koncertu Celiny Muzy & Susanne Folk Trio „W moich marzeniach bije burza", gdzie teksty niemieckojęzycznych poetek zostały przetłumaczone na język polski i odwrotnie.
Festiwal w niedzielę zakończymy projekcją filmu „Urwany wiersz. Zuzanna Ginczanka" w reżyserii Mary Mirka Milo.

ZBLIŻENIA rozwijają tematy podejmowane w minionych edycjach i wkraczają na obszary zupełnie nieznane. W tym roku zaplanowaliśmy spotkania, podczas których dowiemy się m.in. jakie są tajemnice imion sefardyjskich, dlaczego niektóre z nich są święte, a inne nie; kim jest legendarny Golem i czy to prawda, że był kobietą. Poznamy bliżej bohaterki filmów jidysz i udamy się na wędrówkę po imperium rzeczywistym Waltera Benjamina.
Odkryjemy twórczość pisarską urodzonego w Kutnie Szaloma Asza, pierwszego żydowskiego dramaturga, który wprowadził na scenę temat prostytucji i hedonizmu.
Wybierzemy się na daleki spacer po siedmiu wzgórzach Jerozolimy i nieco bliżej, do Słupska, gdzie od dwunastu lat odbywają się Dni Kultury Żydowskiej.
Paweł Smoleński opowie o konflikcie Palestyńsko-Izraelskim i o swojej książce „Oczy zasypane piaskiem".

Tradycyjnie w programie pojawią się warsztaty. Wykorzystamy żydowskie motywy do tworzenia artystycznych przedmiotów w drewnie, nauczymy się podstaw języka hebrajskiego, zaśpiewamy żydowską piosenkę i upieczemy tradycyjną chałkę.

Nie zabraknie także teatru. Obok wspomnianych spektakli muzycznych o Zuzannie Ginczance, na scenie wystąpi Olek Mincer w monodramie „Król przez jedną noc", zaprezentujemy także „Wyznanie" - współczesny spektakl o trzech Polkach żydowskiego pochodzenia i przypomnimy kabaret „Do niezobaczenia się z panem".

W tym roku zagra dla nas Zagan Acoustic prezentujący muzykę folkową z różnych regionów Polski i świata oraz Ignacy Wiśniewski Trio.

Sponsorami tegorocznej edycji Festiwalu ZBLIŻENIA są Miasto Gdańsk, TAUBE Philantropies, American Jewish Joint Distributtion Committee, Fundacja Współpracy Polsko-Niemieckiej oraz Konsulat Generalny Republiki Federalnej Niemiec w Gdańsku.

Ze szczegółowym programem festiwalu można się zapoznać na stronie: www.zblizeniafestiwal.org oraz na fb: Festiwal Zbliżenia lub Fundacja Kultury Zbliżenia

christian loboutins louis mens flat faux replica christian louboutin sandals christian loboutins louis mens flat imitation

W dniu 10 grudnia 2005r. odbył się koncert inauguracyjny oficjalnie otwierający działalność Salonu Pianin i Fortepianów NORD-PIANO.

Wystąpili:

  • Natalia Walewska - skrzypce,
  • Rafał Lewandowski - fortepian,
cheap louboutin imitations Christian Louboutin Replica cheap louboutin knockoff

Niezwykły koncert Grzegorza Turnaua odbył się  w salonie pianin i fortepianów "Nord-Piano Gdańsk" w dniu 24 października 2012 r. w ramach ogólnopolskiej akcji Yamaha "Pianino w każdym domu".

.christian louboutin replica shoes cheap christian louboutin shoes christian louboutin replica shoes under 100

Czytaj więcej...