Salon Pianin i Fortepianów Nord-Piano
80-884 Gdańsk, ul. Igielnicka 5

tel./fax +48 58 341 11 77
tel.kom. +48 602 26 90 01
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Zapraszamy:
poniedziałek - piątek: 12.00-19.00

Fortepiany

  • Filtruj
fortepian-august-foerster-model-170

Niezwykły fortepian gabinetowy będący kwintesencją rękodzieła niemieckich mistrzów budowy fortepianów.

Cena od 107.000 PLN

fortepian-steingraeber-soehne-gabinetowy-model-a-170

Naszego fortepianu salonowego 170 nie traktujemy jako fortepianu uzupełniającego, gdyż jego klasa jest o wiele "wyższa" niż wskazywałoby jego 170 cm. Siła brzmienia i objętość dźwięku tworzą z niego niespodziankę w swojej klasie.

Fizycznie ten fenomen da się wytłumaczyć nietypowo szeroką formą owinięcia; dzięki niej struny basowe są bardzo długie a mostek basowy, tak jak i w dużych fortepianach, obywa się bez wyniesienia! Profesjonalny jest również rodzaj gry - wszystkie części mechaniczne są budowane z taką samą wysoką precyzją.

fortepian-steingraeber-soehne-gabinetowy-polkoncertowy-model-c-212

Fortepiany półkoncertowe, model D i C bazują na tych osiągnięciach, które już wcześniej definiowały dźwięk fortepianu Steingraebera wykonanego dla Liszta. W szkołach wyższych i na wieczorach wokalnych, w studiach nagraniowych i na festiwalach Muzyki Modernistycznej te fortepiany znajdują ciągłe zastosowanie na scenach. Fortepian półkoncertowy, model D i C jest tam na swoim miejscu, gdzie szuka się zróżnicowania i dokładnej interpretacji. Bazą dla płyty rezonansowej w dyskancie jest drewno klonowe - to w naturalny sposób wzbogaca górne tony.