Jubileuszowy XX Międzynarodowy Festiwal „Kalejdoskop Form Muzycznych im. Marii Fołtyn”

Serdecznie polecamy wyjątkowe wydarzenie „Kalejdoskop Form Muzycznych im. Marii Fołtyn”, którego Salon pianin i fortepianów NORD-PIANO  jest partnerem.

Festiwal zdążył już na stałe wpisać się na Kulturalną Mapę Polski Północnej, stając się jedną z turystycznych – letnich wizytówek Pomorza. Wyjątkowe przestrzenie nadmorskiego Kurortu wypełni muzyka od baroku do współczesności tworząc wirtuozerski pokaz najlepszych przykładów polskiego i światowego dorobku muzyki klasycznej i rozrywkowej.

Festiwal wciąż ewoluuje, z każdym rokiem przynosi nowe inspiracje, pojawiają się pomysły, dzięki którym kolejne jego odsłony poszerzają się o nową stylistykę muzyczną, stając się mieszanką wysmakowanych, nowoczesnych brzmień i niekiedy zaskakujących rozwiązań muzycznych.  Wielokulturowy charakter Festiwalu nawiązuje do wielokulturowego dziedzictwa Sopotu i Pomorza. Wielką orędowniczką  Międzynarodowego Festiwalu „Kalejdoskop Form Muzycznych” w Sopocie była Legenda Polskiej Wokalistyki Maestra Maria Fołtyn, która wielokrotnie zasiadała w gronie jego patronów honorowych. W mediach publicznych podkreślała rangę i znaczenie festiwalu mówiąc… jest to unikatowe, jedyne tego typu zjawisko kulturalne w Polsce, jedyny festiwal o tak szerokim spektrum, prezentujący różne epoki i style w muzyce nie wykraczając poza granice dobrego smaku.

 

W roku 2020 przypada 8 rocznica śmierci Marii Fołtyn – znanej propagatorki twórczości Stanisława Moniuszki w świecie. Z uwagi na Jej ogromne zasługi dla kultury polskiej oraz wieloletnią przyjaźń z Teatrem Otwartym i sopockim festiwalem, od roku 2013 Festiwal nosi imię Marii Fołtyn .

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl