Yamaha Clavinova CSP-170 WH – pianino cyfrowe

Seria Clavinova CSP posiada brzmienia flagowego fortepianu koncertowego Yamaha CFX oraz legendarnego Bösendorfer. Instrumenty CSP wiernie odwzorowują charakterystyki tonalne tych znakomitych fortepianów w różnych warunkach akustycznych.

 • Cena netto: 14 796,75 zł 18 200,00 zł
 • szt.

Yamaha Clavinova CSP-170 WH - pianino cyfrowe

Nowa Clavinova to innowacyjny instrument, który tak, jak inne wysokie modele z tej serii może pochwalić się brzmieniami światowej klasy fortepianów, oddanymi w najdrobniejszych szczegółach oraz jedną z najlepszych klawiatur na rynku, umożliwiającą granie najbardziej zaawansowanych utworów z idealnie precyzyjną artykulacją i wykorzystaniem technik stosowanych przez profesjonalnych pianistów. Seria CSP do tego, co w pianinie najważniejsze, dodaje jeszcze szereg innowacyjnych funkcji ułatwiających naukę, sprawiających, że gra się przyjemniej i oferujących ogrom możliwości, o których jeszcze kilka lat temu nikt nawet nie marzył.

Najsłynniejsze brzmienia fortepianowe dostępne na wyciągnięcie ręki

Seria Clavinova CSP posiada brzmienia flagowego, potężnie brzmiącego fortepianu koncertowego Yamaha CFX oraz legendarnego Bösendorfer Imperial o "wiedeńskim" brzmieniu. Instrumenty CSP wiernie odwzorowują charakterystyki tonalne tych znakomitych fortepianów w różnych warunkach akustycznych. Realistycznie symulują każdy najdrobniejszy detal brzmieniowy, uwzględniając przy tym subtelne reakcje na sposób grania pianisty oraz szereg innych elementów, takich jak odwzorowanie mechanizmu wychwytu, wzajemny rezonans strun, sposób zdejmowania palców z klawiszy czy działanie pedałów. Płynna akcja oraz dynamiczne odbicia klawiszy gwarantują komfort gry, zbliżony do fortepianu akustycznego.

Klawiatura Natural Wood X - feeling akustycznego fortepianu

Klawiatury Natural Wood X (NWX) są tworzone w oparciu o ponad 100-letnią wiedzę i doświadczenie w dziedzinie produkcji fortepianów. Drewno stosowane do ich produkcji jest odpowiednio długo sezonowane. Klawiatury Yamaha Natural Wood X stosują tę samą akcję mechaniki oraz 3-czujnikową konfigurację, jak klawiatury Graded Hammer 3X, które zostały docenione przez pianistów z powodu niezrównanych wrażeń dotykowych i komfortu gry. Reagują w ten sam sposób, co w akustycznych fortepianach, oferując bardziej autentyczną reakcję i naturalny powrót klawiszy do ich domyślnych pozycji. NWX symuluje zachowanie akcji młotków oraz bezsprężynowego systemu fortepianu akustycznego. Daje to naturalne wrażenia gry – niskie dźwięki wymagają większej siły docisku klawiszy, zaś wysokie lżejszej. Każdy ruch klawisza jest precyzyjnie wykrywany i interpretowany, wiernie symulując zachowanie autentycznej klawiatury fortepianowej. Klawiatura umożliwia tzw. wymyk, czyli bardzo szybką repetycję dźwięku bez konieczności powrotu klawisza do pozycji wyjściowej. System ten pozwala na płynne granie szybkich pasaży oraz delikatnych tryli i technik, w takich utworach jak „Dla Elizy”.

Granie na pianinie stało się jeszcze łatwiejsze

Clavinova CSP ułatwia granie na pianinie i daje większą radość z muzyki. Dedykowana aplikacja Clavinova Smart Pianist analizuje muzykę na Twoim urządzeniu mobilnym i pokazuje, które akordy należy zagrać na instrumencie. Jedyne, co musisz zrobić to grać odpowiednie dźwięki, podświetlone diodami Stream Lights! Aplikacja Smart Pianist posiada specjalną funkcję Audio to Score. Poprzez analizę wybranego utworu, tworzy ona spis akordów, które należy zagrać. Ciesz się muzyką, grając ulubione piosenki.

Gotowy do grania

Instrumenty z serii Clavinova CSP posiadają szereg zintegrowanych utworów na pianino. Możesz również kupić dodatkowe utwory w sklepie Yamaha MusicSoft. Nawet jeśli jesteś dopiero początkującym muzykiem, użyj funkcji Stream Lights, aby grać swoje ulubione kompozycje.

Graj solo, z wirtualnym zespołem, czy nawet z orkiestrą

Modele Clavinova CSP dają dostęp do ogromnej bazy brzmień instrumentalnych. Korzystaj z profesjonalnych akompaniamentów zespołów rockowych, jazzowych, czy orkiestry bossa nova, wybierając odpowiedni styl podkładu. Dostępne akompaniamenty obejmują szeroki zakres brzmień i gatunków muzycznych.

Chcesz również śpiewać? Clavinova CSP posiadają dedykowane złącza mikrofonowe oraz zintegrowaną funkcję harmonizera wokalnego

Możesz także podłączyć mikrofon i korzystać z zintegrowanej funkcji harmonizera wokalnego, która automatycznie nadaje delikatny efekt chorus Twojemu wokalowi. Korzystaj z akompaniamentów do karaoke zapisanych w pamięci Clavinova lub pobranych z YamahaMusicsoft.com. Teksty utworów będą wyświetlane w aplikacji Smart Pianist, a kolor poszczególnych słów będzie zmieniał się wraz z progresją utworu.

Poczuj pełną ekspresję nawet grając w słuchawkach

Dzięki zastosowanej technologii samplowania binauralnego Yamaha, możesz grać także w słuchawkach nie tracąc przy tym przestrzeni tonalnej oraz ekspresji gry. Poczuj niezwykle żywy dźwięk oraz naturalny pogłos. Próbki binauralne zostały nagrane, za pomocą specjalnych mikrofonów. Dzięki temu możliwe jest odwzorowanie najsubtelniejszych detali brzmieniowych.

Korzystaj z dodatkowych brzmień instrumentalnych

Jedną z cech, która wyróżnia Clavinova CSP jest dostęp do wielu różnych stylów akompaniamentów sterowanych w czasie rzeczywistym podczas grania. Każdy podkład posiada profesjonalnie przygotowane brzmienia wirtualnych muzyków, gwarantując jeszcze lepszy odbiór każdego występu. Graj z niewielkim zespołem jazzowym lub pełną orkiestrą. Możesz sterować akordami lub harmonią podkładu podczas swojego występu.

Mechanizm wychwytu Clavinova

Mechanizm wychwytu w fortepianach akustycznych błyskawicznie odsuwa młoteczki od strun w momencie wciśnięcia klawisza. Efekt ten daje płynną i niezakłóconą wibrację struny. Wychwyt odtwarza odczucie „kliku” klawiatury, znacznie zwiększając ekspresyjność grania. Technologia Real Grand Expression (pol. realistyczna ekspresja fortepianu) gwarantuje najlepsze brzmienie, responsywny dotyk klawiatury oraz wierną pracę pedałów. Zdecydowaliśmy się ulepszyć tę technologię, dodając efekt wychwytu. Został on opracowany w taki sposób, że odczucie „kliku” jest wyraźne tylko podczas delikatnej gry – dokładnie tak samo, jak w fortepianach akustycznych. Klawiatury Clavinova są dodatkowo spasowane tak, aby zachować odpowiednie „tarcie” pomiędzy poszczególnymi klawiszami oraz odpowiedni balans wagowy klawiszy.

Klawisze pokryte syntetyczną kością słoniową i hebanem – przyjemność z grania nawet po wielu godzinach

Nasze palce są bardziej delikatne, niż nam się wydaje. Dlatego tekstura powierzchni klawiszy jest bardzo istotnym elementem, szczególnie dla pianistów. Klawiatury posiadają białe klawisze zbudowane z syntetycznej kości słoniowej najwyższej jakości (jest to niezależny patent opracowany przez Yamaha), natomiast czarne klawisze są wykończone syntetycznym hebanem. Imitacja kości słoniowej na powierzchni klawiszy została zreprodukowana w taki sposób, aby symulować klawiaturę starszych fortepianów. Jest to niezwykle absorpcyjny materiał, który zapobiega ślizganiu się palców nawet po wielu godzinach ćwiczeń, zachowując idealną teksturę i dotyk.

Stabilizatory klawiszy - unikalny mechanizm Yamaha zapewniający wytrzymałość i stabilność dźwięków

Klawiatura pełni istotną rolę w przekazywaniu emocji muzyka. Dlatego tak ważne jest zapewnienie wytrzymałości tego elementu. Stabilizatory klawiszy to unikalny mechanizm Yamaha zapewniający wytrzymałość i stabilność dźwięków wszystkich 88 klawiszy.

Wyróżniający pogłos generowany przez całą konstrukcję instrumentu

Fortepiany rezonują całym swoim korpusem, dając efekt głębokiego pogłosu otaczającego słuchacza. Podczas grania drgają nie tylko uderzane struny, lecz także pozostałe. Tworzy to niezwykły, naturalny pogłos. Ten fenomenalny efekt udało nam się perfekcyjnie odtworzyć w serii Clavinova, dzięki zastosowaniu technologii Virtual Resonance Modeling VRM (pol. wirtualne modelowanie rezonansu). System VRM oblicza w czasie rzeczywistym realne zachowanie strun każdego z 88 klawiszy, w zależności od timingu gry oraz techniki gry pedałami.

Technologia Acoustic Optimizer (pol. optymalizator akustyki)

Głośniki zamocowane do korpusu instrumentu wpływają na większą donośność instrumentu i lepszy rezonans całego korpusu. Inaczej jest w przypadku stosowania rur i tub o tej samej częstotliwości rezonansu, które tłumią rezonans korpusu utrzymując dźwięk wewnątrz instrumentu. Technologia Acoustic Optimizer wykorzystuje właśnie to zjawisko.

Wielościeżkowy rejestrator utworów

Funkcja nagrywania w pianinach i fortepianach cyfrowych Clavinova pozwala nagrywać własne wykonania* po wciśnięciu zaledwie jednego przycisku. Jest to przydatna funkcja, która pozwala na obiektywną ocenę swoich postępów. Dodatkowo możesz nagrywać nawet do 16 ścieżek jednocześnie. Dzięki temu możesz dogrywać wiele różnych partii niezależnie, stosując inne brzmienia.

*Nagrania są zapisywane w formacie MIDI. Możesz je również zapisywać w aplikacji Smart Pianist.

Rejestrator audio

Nagrywaj swoje wykonania w aplikacji Smart Pianist i zapisuj pliki audio* na komputerze, odtwarzaj je i dziel się z przyjaciółmi.

Połącz pianino z aplikacją Smart Pianist

Aplikacja Smart Pianist pozwala na bezprzewodową obsługę instrumentu, za pomocą bezprzewodowego adaptera LAN Wi-Fi UD-WL01.

 

Specyfikacja:

 • Wymiary (sz. x wys. x gł.): 1412 x 1040 x 465 mm
 • Waga: 67 kg
 • Klawiatura: NWX (Natural Wood X), 88 klawiszy, syntetyczny heban i sztuczna kość słoniowa, białe klawisze wykonane z drewna
 • Ustawienia czułości klawiatury: 6 poziomów
 • Ilość pedałów: 3 (funkcje Sustain, Sostenuto, Soft, Glide, Style Start/Stop, Volume, etc.)
 • Funkcja półpedału
 • Informacje wyświetlane na zewnętrznym urządzeniu (np. tablecie): zapis nutowy, teksty utworów,
 • Brzmienia:
  • Fortepiany: Yamaha CFX, Bösendorfer Imperial
  • Binaural Sampling: Tak (tylko Yamaha CFX)
  • Próbki Key-off
  • Smooth Release
  • VRM
  • Polifonia: 256
  • Ilość brzmień: 692 + 29 zestawów perkusyjnych i efektowych
  • Brzmienia specjalne: 14 VRM Voices, 113 Super Articulation Voices, 27 Natural! Voices, 27 Sweet! Voices, 63 Cool! Voices, 69 Live! Voices, 30 Organ Flutes! Voices
 • Standard odtwarzania: XG, GS , GM, GM2
 • Efekty: Reverb (58 typów), Master EQ (5 Presetów + ustawienia użytkownika), Intelligent Acoustic Control (IAC), Stereophonic Optimizer, Vocal Harmony (44 typy), Dual / Layers, Split
 • Strefy wykrywania akordów: pełna, niższa
 • Akompaniamenty: 470 (396 Pro Styles, 34 Session Styles, 4 Free Play Styles, 36 Pianist Styles)
 • Wbudowane utwory: 403
 • Nagrywanie: 16 ścieżek, SMF (format 0)
 • Odtwarzanie: SMF (Format 0 & 1), XF
 • Kontrola stylów: Intro x 1, Ending x 1, Main x 4, Fill in x 4
 • Funkcje lekcyjne: Correct Key, Any Key, Your Tempo
 • Diody Stream Lights: 4 kroki
 • Piano Room
 • USB Audio Recorder: formaty WAV, AAC
 • Funkcje USB Audio: Time Stretch, Pitch Shift
 • Wycinanie wokalu: Melody Supressor
 • Metronom: tempo 5 - 500, Tap Tempo
 • Transpozycja: -12 - 0 - +12
 • Dostrajanie: 414.8 – 440.0 – 466.8 Hz
 • Skale: 9
 • Audio to Score
 • Pamięć registracyjna
 • Wyjścia słuchawkowe: 2 x standard jack
 • Wejścia: Mic / Line in, Input Volume
 • Wejście Aux: mini jack
 • Wyjścia Aux: L/L+R, R
 • Wejście na pedał Aux
 • USB to host / to device, iPad
 • Wzmacniacz: (45 W + 45 W) x 2
 • Głośniki: (16 cm + 8 cm) x 2
 • Acoustic Optimizer